Instagram Ikona KoniczynaVET
KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - koniczyna shape

Konsultacje onkologiczne zwierząt Warszawa Mokotów

Choroby nowotworowe u zwierząt są możliwe do wyleczenia. Ważne jest jednak wczesne rozpoznanie – sprawdź, kiedy warto umówić pupila na konsultację onkologiczną.

Umów wizytę on-line
KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - KoniczynaVET Weterynarz Warszawa Mokotow 180
KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - love2
KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - KoniczynaVET Weterynarz Warszawa Mokotow 177
KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - leg

Konsultacja onkologiczna kota i psa – co to jest? Kiedy należy umówić wizytę?

Konsultacja onkologiczna psów i kotów to specjalistyczna usługa weterynaryjna, która obejmuje ocenę, diagnozę, a następnie leczenie chorób nowotworowych u zwierząt.

Jakie są wskazania do konsultacji onkologicznej psów i kotów?

Najczęściej do onkologa weterynaryjnego kieruje lekarz prowadzący przy podejrzeniu lub po wstępnym rozpoznaniu zmiany nowotworowej w celu ustalenia planu leczenia. Co więcej, na konsultację onkologiczną należy zgłosić się także:

  • gdy niepokoi Cię zmiana, narośl lub guz na ciele Twojego pupila,
  • gdy w badaniu USG znaleziono guz lub zmianę.

W przypadku zwierząt z wcześniejszą historią onkologiczną warto odbywać regularne profilaktyczne konsultacje onkologiczne mniej więcej co 3-6 miesięcy. W celu oceny stanu zdrowia zwierząt bez historii choroby nowotworowej wystarczająca jest wizyta u internisty

Raz jeszcze chcemy podkreślić, że na konsultację onkologiczną należy zgłosić się jak najszybciej, ponieważ szybka diagnoza i podjęcie odpowiedniego leczenia są kluczowe w onkologii zwierząt.

Weterynarz onkolog Warszawa Mokotów – pomożemy Twojemu pupilowi!

Konsultacja onkologiczna psa i kota – dlaczego warto?

Wizyta u weterynarza onkologa jest kluczowa, gdy istnieje podejrzenie nowotworu. To krok w kierunku wczesnej diagnozy, skutecznego leczenia i zapewnienia pupilowi komfortu życia.

KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - podpis icon 2

Wczesna diagnoza:

Wczesne wykrycie nowotworu zwiększa szanse na skuteczne leczenie. Konsultacja onkologiczna psów i kotów pozwala na zbadanie zwierzęcia i przeprowadzenie dodatkowych badań diagnostycznych w celu potwierdzenia lub wykluczenia obecności nowotworu.

KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - podpis icon 4

Dostosowanie planu leczenia:

Konsultacje onkologiczne zwierząt w trakcie leczenia pozwalają na monitorowanie postępów terapii i w razie konieczności na dostosowywanie planu leczenia. To umożliwia szybką reakcję na ewentualne zmiany w stanie zdrowia pupila.

KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - podpis icon 8

Monitorowanie postępu leczenia:

Konsultacje onkologiczne zwierząt w trakcie leczenia pozwalają na monitorowanie postępów terapii i w razie konieczności na dostosowywanie planu leczenia. To umożliwia szybką reakcję na ewentualne zmiany w stanie zdrowia pupila.

KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - podpis icon 6

Edukacja i wsparcie opiekunów:

Konsultacja onkologiczna psa i kota dostarcza opiekunowi zwierzęcia niezbędnych informacji na temat choroby, możliwości leczenia, prognozy lub ewentualnych działań paliatywnych. To pozwala właścicielowi w odpowiedni sposób opiekować się pupilem.

Jak wygląda konsultacja onkologiczna zwierząt?

Konsultacja onkologiczna zwierząt domowych w naszym Gabinecie Weterynaryjnym na Mokotowie zawsze rozpoczyna się od przeprowadzenia pełnego wywiadu na temat zdrowia zwierzęcia. Weterynarz onkolog dokona także dokładnej analizy dokumentacji medycznej i wyników badań. W razie konieczności zleci dodatkowe badania, jak np. biopsja cienkoigłowa, biopsja pod kontrolą USG czy pobranie wycinków do badania histopatologicznego.

Jeśli wyniki badań pupila nie okażą się tak pozytywne, jak tego oczekiwałeś, to weterynarz onkolog zrobi wszystko, by jak najszybciej wdrożyć odpowiednie leczenie. Dzięki temu zwierzę będzie mogło żyć w najlepszym możliwym komforcie, jak najdłużej. Nasz specjalista z zakresu onkologii weterynaryjnej zawsze poświęca czas na rozmowę z opiekunem w celu omówienia planu leczenia, prognozy bądź ewentualnych działań paliatywnych.

Konsultacje onkologiczne psów i kotów Warszawa Mokotów – zapraszamy do kontaktu!

KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - IMGL2329
KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - love
KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - nagtowek
KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - love
KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - plus 2

Konsultacje onkologiczne psów i kotów – co warto wiedzieć.

Celem usprawnienia przebiegu konsultacji, prosimy, aby na pierwszą wizytę opiekunowie zabrali wszystkie wyniki badań oraz całą historię leczenia pupila.

Warto pamiętać, że podczas konsultacji weterynarz onkolog może zlecić dodatkowe badania, np. krwi. Warto więc, by zwierzę było na czczo (co najmniej 8h przed wizytą).

Jeśli konsultacja ma na celu podanie chemioterapii i pacjent ma aktualne wyniki badania krwi (nie starsze niż 24-48h), to zwierzę nie musi być na czczo.

Kontakt

Zadzwoń i umów się na wizytę

Godziny otwarcia

  • Pon. – Czw. 8:00 – 20:00
  • Piątek 8:00 – 18:00

Telefon kontaktowy

Dane adresowe

Formularz

Wypełnij formularz kontaktowy

Formularz kontaktowy
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych