Instagram Ikona KoniczynaVET
KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - koniczyna shape

Diagnostyka nowotworów u zwierząt Warszawa Mokotów

Diagnostyka nowotworów u zwierząt to kompleksowy proces, który pozwala na ustalenie i późniejsze dostosowanie planu leczenia do indywidualnych potrzeb pacjenta, tym samym wpływając na skuteczność terapii i jakość życia zwierzęcia.

Umów wizytę on-line
KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - KoniczynaVET Weterynarz Warszawa Mokotow 70
KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - love2

Diagnostyka nowotworów kota i psa – co to jest? Kiedy należy umówić wizytę?

Diagnostyka nowotworów u psów i kotów to proces oceny, identyfikacji i charakteryzacji zmian nowotworowych w organizmach zwierząt. Jest to kluczowy krok w ustaleniu rodzaju i zaawansowania choroby, pozwalający na opracowanie skutecznego planu leczenia.

W większości przypadków do weterynarza onkologa kierujemy się w sytuacji, gdy skieruje nas tam weterynarz internista bądź gdy wyczujemy na ciele zwierzęcia guz lub inną zmianę. Co istotne, diagnostyka nowotworów u zwierząt obejmuje różne metody i techniki mające na celu precyzyjne określenie obecności oraz właściwości zmiany nowotworowej. Bardzo pomocnymi badaniami są m.in.:

  • badania krwi zwierząt,
  • badanie USG zwierząt,
  • badanie radiologiczne zwierząt,
  • badanie cytologiczne zwierząt,
  • badanie histopatologiczne zwierząt.

Diagnostyka nowotworów u zwierząt Warszawa – umów pupila na wizytę!

KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - KoniczynaVET Weterynarz Warszawa Mokotow 152
KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - love

Diagnostyka nowotworów psa i kota – dlaczego warto?

Warto pamiętać, że niektóre nowotwory u zwierząt mogą być całkowicie wyleczone. Oczywiście największe szanse są wtedy, gdy choroba zostanie zdiagnozowana na wczesnym etapie. Dlatego jak najszybsze umówienie zwierzęcia na diagnozę nowotworu jest kluczowym krokiem w zapewnieniu mu długiego życia.

KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - 034 dermathology

Wczesna diagnoza:

W przypadku wielu chorób nowotworowych, wczesna diagnoza może znacznie poprawić prognozę i skuteczność leczenia. Im szybciej zidentyfikuje się obecność nowotworu, tym wcześniej można podjąć odpowiednie kroki terapeutyczne.

KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - 044 veterinary

Spersonalizowany plan leczenia:

Diagnoza nowotworu u zwierząt pozwala na opracowanie planu leczenia, dostosowanego do indywidualnych potrzeb i stanu zdrowia zwierzęcia. Obecnie dostępnych jest wiele form terapii, jak operacje chirurgiczne zwierząt, chemioterapia zwierząt czy radioterapia zwierząt.

KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - 038 vaccination 1

Monitorowanie skuteczności leczenia:

Po wdrożeniu terapii, regularne kontrole i badania diagnostyczne zwierząt pozwalają na monitorowanie skuteczności leczenia, a w razie konieczności na dostosowywanie planu terapeutycznego. Tym samym szanse na całkowite wyleczenie czworonoga rosną.

KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - 031 cat

Lepsza jakość życia:

W przypadku niektórych nowotworów, wczesna diagnoza i leczenie mogą pomóc w zatrzymaniu postępu choroby, minimalizacji bólu oraz poprawie jakości życia zwierzęcia. To szczególnie ważne w przypadku nowotworów, które mogą wpływać na komfort i samopoczucie pupila.

Jak wygląda diagnostyka nowotworów u zwierząt?

Diagnoza nowotworów u zwierząt obejmuje różne procedury – od badania krwi, przez USG, na biopsji kończąc. Co istotne, to właśnie biopsja zwierząt jest jedną z kluczowych procedur diagnostycznych w przypadku chorób nowotworowych zwierząt. Jak wygląda biopsja zwierząt? Wiele zależy od obszaru, który musimy zdiagnozować. W przypadku np. biopsji guza skóry nie ma konieczności znieczulenia czworonożnego pacjenta, a sama procedura pobrania biopsji odbywa się w czasie trwania wizyty.

Jednak niektóre rodzaje biopsji oraz wykonanie wycinków wymagają znieczulenia. Jeśli planowana jest właśnie taka procedura, to zwierzę powinno zjawić się w Gabinecie na czczo (pupil nie powinien przyjmować pokarmu przez około 6-8 godzin przed wizytą). Taka biopsja zwierząt, wraz z wybudzeniem po zabiegu, zajmuje nawet do kilku godzin.

Niemniej jednak to właśnie pogłębiona diagnostyka nowotworów u zwierząt pozwala lekarzowi weterynarii na dokładne rozpoznanie choroby i opracowanie spersonalizowanego planu leczenia dla danego przypadku.

Diagnostyka onkologiczna zwierząt Warszawa Mokotów – skontaktuj się z nami!

 

KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - KoniczynaVET Weterynarz Warszawa Mokotow 65
KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - love
KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - plus 2

Diagnostyka nowotworów zwierząt – co warto wiedzieć.

Na wizycie lekarz weterynarii może zlecić dodatkowe badania, jak np. pobranie krwi, USG czy biopsja, warto więc, by zwierzę było na czczo (przez około 6-8 godzin).

Każdorazowo lekarz weterynarii przekaże szczegółowe zalecenia dotyczące zarówno przygotowania do wizyty, jak i opieki nad pupilem po przeprowadzonych procedurach.

Rozumiemy, że diagnoza nowotworu u zwierzaka jest trudnym doświadczeniem dla opiekuna. Dlatego nasi specjaliści szczegółowo odpowiedzą na wszystkie pytania właścicieli zwierząt, zarówno te dotyczące choroby, jak i leczenia.

Kontakt

Zadzwoń i umów się na wizytę

Godziny otwarcia

  • Pon. – Czw. 8:00 – 20:00
  • Piątek 8:00 – 18:00

Telefon kontaktowy

Dane adresowe

Formularz

Wypełnij formularz kontaktowy

Formularz kontaktowy
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych