Instagram Ikona KoniczynaVET
KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - koniczyna shape

Chemoterapia zwierząt Warszawa Mokotów

Istnieje wiele rodzajów nowotworów u zwierząt, które chemioterapia psów i kotów daje szanse na wyleczenie. Sprawdź, kiedy i dlaczego warto zastosować tę formę leczenia.

Umów wizytę on-line
KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - KoniczynaVET Weterynarz Warszawa Mokotow 63
KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - love2
KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - KoniczynaVET Weterynarz Warszawa Mokotow 152
KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - leg

Chemioterapia zwierząt – co to jest? Kiedy należy umówić wizytę?

Chemioterapia zwierząt to forma terapii, polegająca na stosowaniu leków przeciwnowotworowych w celu wyeliminowania lub zahamowania wzrostu komórek nowotworowych. Chemioterapia psów i kotów wykorzystuje różne leki, które mają zdolność niszczenia komórek nowotworowych – mogą to być leki podawane doustnie, w postaci zastrzyków lub dożylnie.

Plan leczenia onkologicznego zwierząt

jest dostosowywany indywidualnie do rodzaju nowotworu, stopnia zaawansowania choroby, reakcji zwierzęcia na leki oraz ogólnego stanu zdrowia pacjenta. Chemioterapia zwierząt może być stosowana również w celu zmniejszenia objawów związanych z nowotworem, takich jak ból, obrzęk czy utrata apetytu. W niektórych przypadkach, gdy nie ma możliwości całkowitego wyleczenia, chemioterapia psów i kotów może być stosowana jako terapia paliatywna, której celem jest poprawa jakości życia pacjenta i zminimalizowanie objawów choroby.

Chemioterapia dla zwierząt Warszawa Mokotów – zadbamy o Twojego pupila!

Chemioterapia dla zwierząt Warszawa Mokotów – zadbamy o Twojego pupila!

Decyzja o zastosowaniu chemioterapii u psów i kotów zawsze jest podejmowana przez weterynarza onkologa, po przeprowadzeniu dokładnej oceny przypadku i omówieniu wszystkich dostępnych form leczenia.

KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - 032 insurance

Zahamowanie rozprzestrzeniania się nowotworu:

Chemioterapia psów i kotów jest stosowana w celu zahamowania lub zniszczenia komórek nowotworowych, co zapobiega dalszemu rozprzestrzenianiu się choroby w organizmie.

KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - 031 cat

Szansa na wyleczenie lub kontrolę choroby:

W wielu przypadkach chemioterapia zwierząt może prowadzić do całkowitego wyleczenia lub długotrwałego zahamowania rozwoju choroby nowotworowej.

KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - 047 stethoscope

Poprawa jakości życia:

Chemioterapia u zwierząt może pomóc w łagodzeniu objawów związanych z nowotworem, jak ból, obrzęk czy utrata apetytu, co znacznie poprawia jakość życia zwierzęcia.

KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - 043 pills

Wysoka tolerancja:

Leki stosowane w chemioterapii zwierząt są przez zazwyczaj bardzo dobrze tolerowane, co minimalizuje skutki uboczne i pozwala na utrzymanie dobrej jakości życia podczas terapii.

Podanie chemioterapii u zwierząt – jak wygląda?

W naszym Gabinecie Weterynaryjnym na Mokotowie zawsze rozpoczynamy wizytę od rozmowy z opiekunem zwierzęcia. Raz jeszcze omawiamy wszelkie kwestie dotyczące terapii i szczegółowo odpowiadamy na wszystkie pytania opiekuna.

Obligatoryjne jest badanie morfologiczne krwi, które wykonujemy na miejscu w Gabinecie, bezpośrednio przed podaniem leków (jeśli należy wykonać dodatkowe badania, zawsze informujemy o tym podczas wizyty u onkologa).

KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - KoniczynaVET Weterynarz Warszawa Mokotow 63
KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - love

Po badaniu zwierzęcia i wywiadzie z opiekunem przechodzimy do właściwej procedury.

Podanie leków do chemioterapii odbywa się najczęściej drogą dożylną. W tym celu zakładamy wenflon (kateter dożylny) i pobieramy krew – po około 15 minutach mamy wyniki badania morfologicznego i wówczas podajemy lek w formie kroplówki dożylnej. Zwykle podanie leku wraz z badaniem klinicznym i badaniem krwi zajmuje około godziny.

Warto pamiętać, że częstotliwość podawania chemioterapii u zwierząt jest zależna od rodzaju nowotworu i wybranego protokołu. W przypadku leków podawanych w Gabinecie cykle najczęściej mają miejsce w odstępie 1-3 tygodni, natomiast leki doustne opiekun podaje w domu.

Raz jeszcze chcemy podkreślić, że zwierzęta zdecydowanie lepiej niż ludzie reagują na chemioterapię. Wynika to przede wszystkim z faktu, że dawki leków cytotoksycznych stosowane w onkologii weterynaryjnej są dużo niższe od dawek stosowanych w medycynie człowieka.

Onkologia weterynaryjna Warszawa Mokotów – zapraszamy do kontaktu!

KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - IMGL2357
KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - love
KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - plus 2

Chemioterapia kotów i psów – co warto wiedzieć.

Jeśli podczas wizyty u onkologa, planowane jest wykonanie pełnego badania krwi, to pupil powinien być na czczo (należy nie podawać pokarmu przez co najmniej 8h przed wizytą).

Podczas leczenia onkologicznego zwierzęta powinni mieć zapewniony jak najlepszy komfort fizyczny (odpowiednio zbilansowana dieta, wypełnianie zaleceń lekarza), jak i psychiczny (np. redukcja stresu).

Około 80% naszych pacjentów nie ma objawów niepożądanych związanych z leczeniem, u 20% opisywane są wyłącznie zaburzenia żołądkowo-jelitowe – takie jak brak apetytu, nudności, biegunka, wymioty. Jeśli one wystąpią podajemy leki objawowe, w celu ich eliminacji.

Kontakt

Zadzwoń i umów się na wizytę

Godziny otwarcia

  • Pon. – Czw. 8:00 – 20:00
  • Piątek 8:00 – 18:00

Telefon kontaktowy

Dane adresowe

Formularz

Wypełnij formularz kontaktowy

Formularz kontaktowy
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych