Zabiegi okulistyczne psów, kotów, zajęczaków i gryzoni – co to jest? Kiedy należy umówić zwierzę na zabieg?
Wykonywanie zabiegów okulistycznych u zwierząt obejmuje szereg różnych procedur – od rutynowych, po zaawansowane i specjalistyczne. Zabiegi okulistyczne u zwierząt przeprowadzane są przez lekarzy weterynarii specjalizujących się w okulistyce zwierząt. Posiadają oni fachową wiedzę oraz odpowiednie kompetencje i doświadczenie, pozwalające na diagnozowanie i leczenie problemów zdrowotnych związanych z narządem wzroku u zwierząt. Co istotne, o konieczności wykonania zabiegu zawsze decyduje lekarz weterynarii podczas konsultacji okulistycznej.
W KoniczynaVET wykonujemy:
- 1 zabiegi w obrębie gałki ocznej,
- 2 plastykę powiek,
- 3 mikrochirurgię (w tym protezowanie rogówki, usuwanie zaćmy).
Przeprowadzamy zabiegi okulistyczne psów, kotów, zajęczaków i gryzoni. Jeśli chcesz skonsultować inne zwierzę, skontaktuj się z naszą recepcją. Mamy doświadczenie w badaniu szopów, świstaków, a także ptaków.
Zabiegi okulistyczne dla zwierząt Mokotów – umów pupila na wizytę!
Zabiegi okulistyczne zwierząt – dlaczego warto?
Do najczęstszych chorób oczu u zwierząt zaliczamy wady ukształtowania powiek, zaćmę, jaskrę i postępujący zanik siatkówki. Leczenie tych chorób, a tym samym poprawa jakości życia pupila, w większości przypadków będzie wymagać zabiegu chirurgicznego.
Poprawa jakości życia:
Problemy zdrowotne związane z narządem wzroku mogą powodować dyskomfort i obniżać jakość życia zwierzęcia. Przeprowadzenie odpowiedniego zabiegu okulistycznego poprawi stan zdrowia, a także komfort życia zwierzęcia.
Zapobieganie utracie wzroku:
W przypadku wielu chorób oczu, takich jak zaćma czy jaskra, leczenie może pomóc w zapobieganiu utracie wzroku u zwierzęcia. Przeprowadzenie zabiegu okulistycznego może więc być kluczowe dla zachowania zdolności widzenia.
Zapobieganie powikłaniom:
Niektóre problemy zdrowotne związane z narządem wzroku mogą prowadzić do poważnych powikłań. Przeprowadzenie zabiegu okulistycznego pomoże w zapobieganiu tym powikłaniom i utrzymaniu dobrego stanu zdrowia zwierzęcia.
Zapobieganie infekcjom i stanom zapalnym:
Zabiegi okulistyczne, m.in. plastyka powiek, pomagają eliminować problemy takie jak nawracające infekcje czy podrażnienia. Dzięki przywróceniu prawidłowego funkcjonowanie powiek, pupil czuje się o wiele lepiej.
Jak wygląda zabieg okulistyczny u zwierząt?
Przebieg zabiegu okulistycznego u zwierząt będzie się różnić w zależności od rodzaju problemu, który wymaga interwencji. Niemniej większość z nich odbywa się w pełnym znieczuleniu. Jest to bezpieczne, ponieważ przed zabiegiem zlecamy szereg badań kwalifikujących do znieczulenia, dobranych indywidualnie pod każdego pacjenta. Cała procedura omawiana jest z opiekunem już podczas konsultacji oraz w dniu zabiegu.
Po wykonaniu zabiegu, przekazujemy także dokładne wytyczne co do podawania leków, dbania o rany operacyjne czy noszenia kołnierza ochronnego. Oczywiście zalecenia będą się różnić, w zależności od procedury, np. przypadku poważnych zabiegów chirurgicznych, takich jak usunięcie zaćmy czy wszycie implantu rogówki, konieczne jest podawanie z dużą częstotliwością preparatów miejscowych (krople do oczu). Dodatkowo po zabiegach pacjenci dostają leki przeciwbólowe, aby przejść komfortowo okres rekonwalescencji. W zdecydowanej większości przypadków, czworonożnego przyjaciela można odebrać po 3-4 godzinach od planowanej godziny zabiegu. Po zabiegu ustalamy także datę wizyty kontrolnej, np. na ściągnięcie szwów.
Zabiegi okulistyczne zwierząt Warszawa Mokotów – zapraszamy do kontaktu!
Zabiegi okulistyczne zwierząt – zalecenia przed zabiegiem.
Do zabiegu okulistycznego pacjenci powinni stawić się na czczo (standardowo nie należy podawać pokarmu na 8 godzin przed zabiegiem, zalecenia te mogą się jednak różnić, np. w przypadku pacjentów cukrzycowych i pediatrycznych).
Pamiętaj, by w dniu zabiegu wziąć ze sobą wszystkie wyniki badań, które zostały zlecone pupilowi podczas konsultacji. Jeśli Twój pupil jest uczulony na jakiekolwiek leki, musisz powiadomić o tym lekarza weterynarii.
Po zabiegu należy stosować się do zaleceń przekazanych przez weterynarza okulistę, a następnie stawić się na wizytę kontrolną. Jeśli jednak zachowanie Twojego pupila będzie Cię niepokoić, skontaktuj się z nami niezwłocznie.
Zadzwoń i umów się na wizytę
Godziny otwarcia
- Pon. – Czw. 8:00 – 20:00
- Piątek 8:00 – 18:00
Telefon kontaktowy
Adres e-mail
Dane adresowe
-
ul. Białej Koniczyny 15/L1, 02-757 Warszawa
(wejście od ul. Srebrnych Świerków)