Instagram Ikona KoniczynaVET
KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - koniczyna shape

Badanie kału zwierząt Warszawa Mokotów

Badanie kału psów i kotów to nieinwazyjna procedura, która dostarcza wielu informacji na temat zdrowia zwierzęcia. Sprawdź, kiedy należy wykonać badanie kału psów i kotów.

Umów wizytę on-line
KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - KoniczynaVET Weterynarz Warszawa Mokotow 95
KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - love2

Badanie kału zwierząt domowych – co to jest? Kiedy należy je wykonać?

Badanie kału psów i kotów to procedura diagnostyczna, która ma na celu ocenę zdrowia zwierzęcia, identyfikację potencjalnych problemów zdrowotnych a także monitorowanie skuteczności leczenia.

KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - badanie kalu scaled e1708978556125
KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - love

Badanie kału zwierząt powinno się przeprowadzić przede wszystkim, gdy:

  • zaobserwujesz niepokojące objawy zdrowotne, takie jak powtarzające się lub przewlekłe biegunki, nawracające wymioty czy spadek wagi pomimo spożywania standardowej ilości jedzenia,
  • pupil ma problemy żołądkowo-jelitowe, jak np. podejrzenie infekcji bakteryjnej lub innych problemów związanych z układem pokarmowym,
  • zaobserwujesz zmiany w wyglądzie stolca, takie jak nienaturalna konsystencja bądź obecność krwi czy pasożytów w kale,
  • planujesz odrobaczenie zwierzęcia (badanie kału przed rozpoczęciem leczenia przeciwpasożytniczego pozwala zidentyfikować rodzaje pasożytów i dostosować leczenie),
  • wprowadziłeś zmiany w diecie pupila (zmiana diety może wpływać na zdrowie jelit, dlatego badanie kału zwierząt może być pomocne w monitorowaniu reakcji organizmu na nowe składniki pokarmowe).

Dodatkowo badanie kału psów i kotów warto wykonywać regularnie, w ramach profilaktyki zdrowotnej. U zwierząt wychodzących (a więc wszystkich psów oraz kotów wyprowadzanych na spacer) zalecamy wykonywać badanie kału (zwłaszcza w kierunku obecności pasożytów) co 3 miesiące, u kotów niewychodzących co 6 miesięcy.

Badanie kału zwierząt Warszawa Mokotów – zapraszamy do kontaktu!

Badanie kału psa i kota – dlaczego warto?

Badanie kału zwierząt domowych jest standardowym narzędziem diagnostycznym w weterynarii, pomagającym w utrzymaniu pupili w dobrym stanie zdrowia, poprzez wczesne wykrywanie i leczenie ewentualnych problemów zdrowotnych.

KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - 047 stethoscope

Diagnostyka pasożytów:

Badanie kału psów i kotów pozwala na identyfikację obecności pasożytów żyjących na terenie przewodu pokarmowego, takich jak glisty czy tasiemce, co jest istotne dla zdrowia zwierzęcia i innych domowników.

KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - 044 veterinary

Ocena zdrowia układu pokarmowego:

Analiza kału zwierząt domowych pozwala na ocenę funkcji układu pokarmowego, w tym obecności krwi, śluzu czy nieprawidłowych substancji, co może wskazywać na różne schorzenia.

KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - 032 insurance

Diagnostyka infekcji bakteryjnych:

Badanie kału psów i kotów jest także bardzo przydatne w identyfikacji infekcji bakteryjnych, które mogą wpływać na układ pokarmowy i ogólne samopoczucie zwierzęcia.

KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - 038 vaccination 1

Monitorowanie stanu zdrowia:

Regularne badania kału zwierząt są istotne dla monitorowania ogólnego stanu zdrowia zwierzęcia oraz skuteczności leczenia w przypadku wcześniej zidentyfikowanych problemów.

W jaki sposób przeprowadza się badanie kału zwierząt?

W przypadku badania kału konieczne jest dostarczenie do Gabinetu próbki stolca pupila. Próbkę te należy umieścić w specjalnym pojemniku (pojemnik można otrzymać w naszym Gabinecie lub kupić w aptece).

Co istotne, w przypadku badania kału zwierząt w kierunku pasożytów wewnętrznych, wskazane jest zebranie 3 próbek kału z 3 kolejnych dni. Jedna próbka powinna mieć wielkość orzecha laskowego. Stolec należy pobrać tak, aby w próbce unikać zanieczyszczeń, takich jak trawa, liście, ziemia czy żwirek z kuwety. Próbki kału przechowujemy w warunkach chłodniczych, a po zebraniu wszystkich, dostarczamy je do recepcji Gabinetu KoniczynaVET.

W przypadku innych badań kału, próbki zbierane są w nieco inny sposób – dlatego szczegółowe wytyczne zawsze przekazuje lekarz weterynarii.

Badanie kału zwierząt – Gabinet Weterynaryjny na Mokotowie.

Badanie kału kotów i psów – co warto wiedzieć?

Jeśli zwierzę przyjmuje leki lub suplementy bądź ma specjalną dietą, warto poinformować o tym weterynarza, ponieważ te substancje mogą wpływać na wyniki badania kału zwierząt.

Jeśli w domu jest więcej niż jedno zwierzę, warto dostarczyć próbki kału od każdego z nich, zwłaszcza w przypadku zaobserwowania jakichkolwiek objawów sugerujących problemy zdrowotne.

W naszym Gabinecie można otrzymać specjalne pojemniki do zbierania próbek kału. Warto korzystać z tych pojemników, aby uniknąć kontaminacji próbki i uzyskać dokładne wyniki.

Kontakt

Zadzwoń i umów się na wizytę

Godziny otwarcia

  • Pon. – Czw. 8:00 – 20:00
  • Piątek 8:00 – 18:00

Telefon kontaktowy

Dane adresowe

Formularz

Wypełnij formularz kontaktowy

Formularz kontaktowy
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych