Instagram Ikona KoniczynaVET
KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - koniczyna shape

Operacje chirurgiczne zwierząt Warszawa Mokotów

Operacje chirurgiczne zwierząt są podejmowane w celu poprawy jakości życia, leczenia chorób lub urazów i stanowią istotny element opieki weterynaryjnej.

Umów wizytę on-line
KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - KoniczynaVET Weterynarz Warszawa Mokotow 147
KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - love2

Operacja chirurgiczna kota i psa – co to jest? Kiedy istnieje konieczność przeprowadzenia zabiegu?

Operacje chirurgiczne psów i kotów to wymagające procedury medyczne, w trakcie których przeprowadza się interwencję chirurgiczną celem leczenia lub poprawy zdrowia zwierzęcia. Chirurgia weterynaryjna obejmuje różnorodne obszary, jak m.in.:

 • kastracja psów i kotów,
 • chirurgia onkologiczna,
 • zabiegi na narządach wewnętrznych,
 • chirurgia tkanek miękkich
 • chirurgia głowy i chirurgia szczękowa,
 • operacje klatki piersiowej,
 • zabiegi ratujące życie.
KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - KoniczynaVET Weterynarz Warszawa Mokotow 152
KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - love

Nasi chirurdzy weterynaryjni wykonują liczne zabiegi i operacje z zakresu chirurgii miękkiej i ogólnej.

Przykładowe procedury wykonywane w naszym Gabinecie to:

 • sterylizacja, kastracja, kastracja wnętrowska, sterylizacja, operacja cesarskiego cięcia, operacje powikłań po sterylizacjach czy operacje prostaty.
 • usunięcie nerek,
 • usunięcie kamieni z pęcherza moczowego, moczowodów i nerek,
 • usunięcie nadnerczy
 • operacje tarczycy, przytarczyc
 • operacje wątroby
 • operacje na przewodzie pokarmowym (operacje przełyku, żołądka, jelit, wątroby),
 • operacje onkologiczne,
 • operacje serca, płuc,
 • przepukliny (przepukliny pępkowe, pachwinowe, przeponowe, okołoodbytowe, przepony miednicy)
 • chirurgia głowy i chirurgia szczękowa,
 • usunięcie guzów skóry i innych narządów,
 • leczenie wad wrodzonych,
 • operacje po wypadkach, urazach narządów wewnętrznych i urazach głowy,
 • operacje zatok okołodbytowych, zachyłki, rekonstrukcje odbytu,
 • amputacje kończyn,

 

W Gabinecie wykonujemy także diagnostykę endoskopowę dróg oddechowych, która jest konieczna m.in. w przypadku decyzji o operacji np. BOAS, zapadania tchawicy czy innych problemów w drogach oddechowych.

Jeśli Twój zwierzak wymagania zabiegu z zakresu chirurgii weterynaryjnej, skontaktuj się z nami lub umów się na konsultację chirurgiczną (podlinkować) – zrobimy wszystko, by poprawić jego komfort życia.

Operacje chirurgiczne psów i kotów Warszawa Mokotów – zapraszamy do kontaktu!

Operacja chirurgiczna psa i kota – dlaczego warto?

Przeprowadzanie operacji chirurgicznych zwierząt ma wiele uzasadnionych powodów i może przynieść liczne korzyści dla zwierzęcia, jak i pomóc opiekunowi.

KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - 042 bandage

Leczenie chorób i urazów:

Operacje chirurgiczne psów i kotów pozwalają na leczenie wielu chorób i urazów, które wpływają na zdrowie i dobre samopoczucie zwierzęcia. Mogą to być zarówno zabiegi rutynowe, jak sterylizacja, jak i interwencje w przypadku poważniejszych schorzeń.

KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - 047 stethoscope

Zapobieganie powikłaniom:

W niektórych przypadkach, jak złamania, urazy czy powracające problemy zdrowotne, operacje chirurgiczne zwierząt są konieczne w celu zapobiegania nawrotom, powikłaniom i przywrócenia prawidłowych funkcji danego obszaru ciała.

KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - 050 veterinarian

Ochrona przed chorobami:

Sterylizacja czy kastracja ograniczają choroby macicy i jajników, takie jak torbiele, guzy, ropomacicze oraz choroby prostaty u jąder, np. guzy nowotworowe. Dzięki tym zabiegom zabezpieczamy również naszych pupili przed rozmnażaniem.

KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - 032 insurance

Poprawa jakości życia:

Zdecydowana większość operacji i zabiegów chirurgicznych zwierząt ma na celu poprawę jakości życia czworonoga poprzez eliminację bólu, poprawę zdolności ruchowych czy leczenie wad wrodzonych.

Jak wyglądają zabiegi i operacje chirurgiczne zwierząt?

W związku z tym, że chirurgia weterynaryjna, jak i zabiegi wchodzące w jej zakres, to pojęcie bardzo szerokie, należy zaznaczyć, że każda procedura przebiega nieco inaczej. Niemniej możemy wyróżnić kilka punktów wspólnych, o które zawsze dbamy w naszym Gabinecie.

Przede wszystkim każdy z naszych czworonożnych pacjentów poddawany jest badaniu klinicznemu przez anestezjologa i chirurga, niekiedy wykonujemy także dodatkowe badanie krwi czy USG (najczęściej jednak badania te zalecamy wykonać kilka dni przed planowanym zabiegiem).

Znieczulenie zawsze wykonuje anestezjolog weterynaryjny. Znieczulenie dobierane jest indywidualnie do pacjenta, jego stanu zdrowia, chorób, obciążeń oraz oczywiście do samego zabiegu. Wykonujemy różne rodzaje znieczuleń, w tym znieczulenie wziewne izofluranowe, infuzyjne, miejscowe, przewodowe, nadoponowe. Podczas znieczulenia przy zwierzęciu przez cały czas obecny jest anestezjolog, który nieprzerwanie monitoruje funkcje życiowe, takie jak oddech, praca serca, ciśnienie, temperatura i inne.

Po przeprowadzonym zabiegu zapewniamy zwierzakom pełną opiekę szpitalną. Niektóre procedury wymagają bowiem nawet 24 godzinnej (lub dłuższej) hospitalizacji. Nasz szpital weterynaryjny przeznaczony jest tylko dla zwierząt po operacjach – w tym czasie nie są do niego przyjmowani inni pacjenci. Podczas zabiegów, jak i podczas opieki pooperacyjnej (również w nocy) na miejscu obecny jest zespół składający się z lekarza i technika weterynarii, którzy są dyspozycyjni tylko dla tych pacjentów pooperacyjnych/po zabiegach.

Chirurgia weterynaryjna Warszawa Mokotów – nasi specjaliści zadbają o Twojego pupila!

KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - IMGL2215
KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - love
KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - plus 2

Operacje chirurgiczne psów i kotów – jak się przygotować?

Na planowany zabieg lub operację chirurgiczną zwierząt należy zabrać ze sobą całą dokumentację medyczną pupila. Warto zadbać także o to, aby przed zabiegiem zwierzę było na czczo, min. 6 godzin w przypadku kotów, 8 godzin w przypadku psów. Umożliwia to wykonanie badań dodatkowych np. badania krwi czy biopsji w sedacji.

Po operacji lekarz przekaże zalecenia dotyczące opieki nad pupilem. Zawsze należy zapewnić zwierzakowi spokojne, komfortowe warunki i komfort cieplny oraz bezwzględnie przestrzegać zaleceń lekarza dotyczących np. podawania leków, ochrony rany przed lizaniem, czy stawiania się na zaplanowanych wizytach kontrolnych.

W naszym Gabinecie zabiegi i operacje chirurgiczne zwierząt wykonują znani i cenieni chirurdzy weterynaryjni z licznymi dokonaniami i tytułami.

Kontakt

Zadzwoń i umów się na wizytę

Godziny otwarcia

 • Pon. – Czw. 8:00 – 20:00
 • Piątek 8:00 – 18:00

Telefon kontaktowy

Dane adresowe

Formularz

Wypełnij formularz kontaktowy

Formularz kontaktowy
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych