Instagram Ikona KoniczynaVET
KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - koniczyna shape

Konsultacje chirurgiczne zwierząt Warszawa Mokotów

Konsultacje chirurgiczne psów i kotów są istotne w leczeniu różnego rodzaju schorzeń – od urazów po choroby narządów wewnętrznych. Sprawdź, co na ten temat mówi nasz chirurg weterynarz.

Umów wizytę on-line
KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - konsultacje chirurgiczne banner
KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - love2

Konsultacja chirurgiczna kota i psa – co to jest? Kiedy należy umówić wizytę?

Konsultacja chirurgiczna psów i kotów to usługa świadczona przez weterynarzy specjalizujących się w chirurgii zwierząt, którzy oceniają i doradzają opiekunom w sprawach związanych z potrzebą chirurgicznego leczenia ich pupili. Taka forma konsultacji ma na celu przede wszystkim ustalenie czy zabieg chirurgiczny jest niezbędny, a jeśli tak, to jakie procedury będą odpowiednie.

KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - KoniczynaVET Weterynarz Warszawa Mokotow 151
KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - love

Konsultacje chirurgiczne zwierząt prowadzone są więc najczęściej w celu diagnozy i podjęcia decyzji o operacji lub o leczeniu zachowawczym.

Konsultacja u weterynarza chirurga powinna odbyć się także po wypadkach oraz urazach narządów wewnętrznych i urazach głowy. Do chirurga weterynaryjnego warto zgłosić się również, gdy na ciele zwierzęcia wyczujemy guz lub inną niepokojącą zmianę. Dodatkowo zachęcamy również do profilaktycznych konsultacji chirurgicznych psy i koty ras brachycefalicznych (mopsy, buldogi, persy) ze względu na częste występowanie syndromu oddechowego BOAS.

W naszym Gabinecie Weterynaryjnym prowadzimy konsultacje z różnych dziedzin chirurgii. Zajmujemy się m.in.:

 • leczeniem wad wrodzonych,
 • kastracjami, operacjami prostaty, cesarskimi cięciami,
 • chirurgiczne usuwanie zmian nowotworowych,
 • leczeniem związanym z syndromem brachycefalicznym BOAS,
 • operacjami klatki piersiowej,
 • operacjami przewodu pokarmowego,
 • operacjami pęcherza moczowego, nadnerczy i nerek,
 • operacjami aparatu słuchowego,
 • plastyka blizn i leczeniem trudno gojących się ran,
 • usuwaniem ciał obcych z przewodu pokarmowego,
 • operacjami zatok okołodbytowych, rekonstrukcjami odbytu,
 • amputacjami kończyn.

Konsultacje chirurgiczne zwierząt domowych – Warszawa Mokotów

Konsultacja chirurgiczna psa i kota – dlaczego warto?

Konsultacja chirurgiczna dla psa lub kota jest ważnym elementem diagnostyki weterynaryjnej i może przynieść wiele korzyści zarówno dla zwierzęcia, jak i jego opiekuna.

KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - 032 insurance

Diagnoza i ocena stanu zdrowia:

Konsultacja chirurgiczna zwierząt pozwala lekarzowi weterynarii na dokładną ocenę stanu zdrowia pacjenta. W przypadku stwierdzenia jakichkolwiek nieprawidłowości weterynarz może zlecić dodatkowe badania, które umożliwią pełną diagnozę problemu.

KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - 047 stethoscope

Określenie potrzeby zabiegu:

Weterynarz, specjalizujący się w chirurgii zwierząt, jest w stanie ocenić, czy istnieje potrzeba przeprowadzenia operacji bądź wprowadzenia leczenia zachowawczego. Taka diagnoza pomaga właścicielowi zwierzęcia podjąć odpowiednią decyzję.

KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - 050 veterinarian

Konsultacja z właścicielem:

Konsultacja chirurgiczna u weterynarza daje opiekunowi zwierzęcia możliwość omówienia ze specjalistą wszelkich obaw, pytań i kwestii związanych z zabiegiem lub leczeniem. To pomaga zrozumieć procedurę, potencjalne ryzyka i korzyści związane z operacją.

KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - 031 cat

Bezpieczeństwo i komfort zwierzęcia:

Konsultacja chirurgiczna dla zwierząt pozwala na zaplanowanie zabiegu w taki sposób, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo i komfort pupila. Obejmuje to zarówno właściwą analgezję, przeprowadzenie zabiegu, jak i opiekę pooperacyjną.

Jak wygląda konsultacja chirurgiczna zwierząt?

W naszym Gabinecie Weterynaryjnym na Mokotowie każda konsultacja chirurgiczna dla zwierząt jest poprzedzona dogłębnym wywiadem z opiekunem. Właściciel powinien przekazać informacje na temat objawów, historii chorób, diety, leków i innych istotnych szczegółów. Na konsultację warto zabrać więc ze sobą całą dokumentację medyczną zwierzęcia, aby lekarz miał wgląd we wszystkie wcześniejsze procedury i badania.

Następnie weterynarz przeprowadzi dokładne badanie zwierzęcia, obejmujące ocenę ogólnego stanu zdrowia, narządów wewnętrznych, skóry, tkanek czy obszarów, które mogą wymagać zabiegu. Jeśli zajdzie taka potrzeba, lekarz weterynarii zleci dodatkowe badania, takie jak badania krwi, zdjęcia rentgenowskie czy USG, aby zrozumieć przyczynę problemu. Na podstawie wywiadu i badania chirurg weterynaryjny może także uznać, że istnieje potrzeba przeprowadzenia operacji bądź zabiegu. W takiej sytuacji lekarz zaplanuje procedurę oraz poprosi o konsultację anestezjologa.

Oczywiście weterynarz szczegółowo przedstawi wyniki diagnozy i zalecenia dotyczące leczenia lub zabiegu chirurgicznego oraz omówi potencjalne ryzyko, korzyści i koszty planowanej procedury.

Gabinet Weterynaryjny Warszawa Mokotów – konsultacje chirurgiczne Twojego pupila.

KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - KoniczynaVET Weterynarz Warszawa Mokotow 152
KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - love
KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - KoniczynaVET Weterynarz Warszawa Mokotow 150
KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - love
KoniczynaVET - Weterynarz Warszawa - plus 2

Konsultacje chirurgiczne psów i kotów – co warto wiedzieć.

Konsultacja chirurgiczna psów i kotów nie wymaga specjalnego przygotowania, zalecamy jednak, aby zwierzę było na czczo, ponieważ umożliwia to wykonanie ewentualnych dodatkowych badań.

Celem usprawnienia przebiegu konsultacji i umożliwienia lekarzowi weterynarii wydania dokładnej diagnozy, zalecamy zabrać na wizytę dotychczasową dokumentację medyczną pupila.

Jeśli lekarz podejmie decyzję o przeprowadzeniu operacji, przedstawi plan, obejmujący przygotowanie zwierzęcia oraz zapewnienie właściwego wsparcia przed i po zabiegu.

Kontakt

Zadzwoń i umów się na wizytę

Godziny otwarcia

 • Pon. – Czw. 8:00 – 20:00
 • Piątek 8:00 – 18:00

Telefon kontaktowy

Dane adresowe

Formularz

Wypełnij formularz kontaktowy

Formularz kontaktowy
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych