Instagram Ikona KoniczynaVET

Strona główna / Poznaj nas / Zespół

prof. dr hab. n. wet.

Marek Galanty

Chirurgia

Obsługa w językach

Szczegóły specjalisty

Wykształcenie i doświadczenie

Profesor dr. hab. n. wet. Marek Galanty sprawuje kierownictwo nad Zakładem Chirurgii i Anestezjologii Małych Zwierząt na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Jego obszary zainteresowań naukowych obejmują szeroko pojętą chirurgię tkanek miękkich, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z zespoleniem wrotno-obocznym, syndromem brachycefalicznym oraz chorobami gruczołów dokrewnych. Profesor uznawany jest za eksperta w dziedzinie chirurgii małych zwierząt, a jego wkład w rozwijanie nowych metod diagnostycznych i leczniczych jest powszechnie doceniany.

W trakcie swojej kariery naukowej profesor Galanty opracował nowatorskie metody oraz wprowadził modyfikacje istniejących procedur, skupiając się na obszarach, takich jak zastosowanie kriodestrukcji gruczołu krokowego, chirurgia onkologiczna, chirurgia przepony miednicy oraz zabiegi chirurgiczne narządów klatki piersiowej. Jego dorobek naukowy obejmuje ponad 120 oryginalnych publikacji, które wniosły istotny wkład w rozwój wiedzy na temat chirurgii małych zwierząt. Profesor Galanty jest również autorem trzech tomów podręcznika „Chirurgia Małych Zwierząt”, co świadczy o jego autorytecie i zaangażowaniu w edukację przyszłych pokoleń weterynarzy. Co więcej, od początku swojej kariery naukowej aktywnie uczestniczy w realizacji programu dydaktycznego dla studentów Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodymi adeptami weterynarii.

Atuty / zalety

Poznaj nas bliżej!

Profesor to osoba o wyjątkowej życzliwości i empatii, zaangażowana w niesienie pomocy swoim pacjentom. Z pełnym oddaniem i troską poświęca się zapewnianiu niezbędnej opieki pupilom, zawsze dbając o ich dobrostan i zdrowie.

W Gabinecie profesor przeprowadza konsultacje i operacje z zakresu:

  • 1 chirurgii tkanek miękkich w obrębie głowy, szyi, klatki piersiowej, jamy brzusznej,
  • 2 zespoleń wrotno-obocznych, przepuklin, syndromu brachycefalicznego, przetrwałego przewodu tętniczego Botalla i innych specjalistycznych zabiegów chirurgicznych.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu z KoniczynaVET

Godziny otwarcia

  • Pon. – Czw. 8:00 – 20:00
  • Piątek 8:00 – 18:00

Telefon kontaktowy

Dane adresowe

  • Nasz gabinet
  • Parking dla klientów