Jak przygotować się do pierwszej wizyty?
Każda wizyta w naszym gabinecie odbywa się na umówioną wcześniej godzinę – ma to na celu zapewnienie komfortu zarówno Państwa jak i Państwa podopiecznych. Jeżeli odwiedzacie Państwo gabinet po raz pierwszy, prosimy zjawić się min. 10 minut wcześniej w celu dokonania rejestracji i założenia kartoteki. Prosimy o zabranie wszystkich dokumentów związanych ze wcześniejszą historią leczenia zwierzęcia plus książeczkę zdrowia – jeśli takową Państwo posiadacie.
Prosimy również o przygotowanie wszystkich informacji na temat zwierzaka. Wszystkie niepokojące Państwa objawy, informacje na temat żywienia, częstotliwości oddawania kału i moczu. Zalecamy zapisanie sobie tych informacji na kartce aby pod wpływem stresu wynikającego z wizyty nic Państwu nie umknęło.
Pacjent bólowy i onkologiczny przyjmowany jest w trybie pilnym – na taką wizytę prosimy przygotować całą historię choroby – w przypadku pacjenta onkologicznego, oraz historię zdarzenia – w przypadku pacjenta bólowego.
Pobieranie krwi:
W większości przypadków, aby dokonać odpowiedniej diagnozy konieczne jest pobranie krwi. Pobranie odbywa się na miejscu w gabinecie, dlatego warto zadbać o to, aby zwierzę było na czczo minimum 8 godzin.
Jak przygotować zwierzę do zabiegu w znieczuleniu ogólnym?
W naszym gabinecie wszystkie zabiegi odbywają się w znieczuleniu ogólnym, pod czujnym okiem lekarza anestezjologa, który jest dostępny codziennie. Przed takim zabiegiem jest możliwość indywidualnej konsultacji, podczas której odpowie on wyczerpująco na wszystkie pytania i rozwieje wszelkie wątpliwości. Obligatoryjne jest wykonanie badania krwi (morfologicznego i biochenicznego) oraz echo serca- jednak prosimy nie martwić się na zapas, lekarz prowadzący dokładnie wszystko wyjaśni podczas wizyty przed zabiegiem.
Jak przygotować zwierzę do badania USG?
Przy badaniu USG istotne jest aby zwierzę było na czczo – co znaczy, że nie powinno spożywać pokarmu minimum 8 godzin przed badaniem. Lekarz zlecający badanie przedstawi wszelkie zalecenia dotyczące każdego pacjenta indywidualnie.
Jak często zwierzę powinno stawiać się na wizyty kontrolne?
O ile stan zdrowia Państwa podopiecznego nie budzi zastrzeżeń wizyty kontrolne powinny odbywać się raz na rok. Podczas takiej wizyty kontrolnej przeprowadzone zostanie badanie krwi, moczu oraz USG, zaplanowany zostanie kalendarz szczepień, odrobaczania, zabezpieczenia przeciw ektopasożytom (kleszcze, pchły). Jeżeli stan zdrowia pupila budzi jakiekolwiek wątpliwości lekarza, ustala on indywidualny program leczenia.
Kontakt
Zapraszamy do kontaktu z KoniczynaVET
Godziny otwarcia
- Pon. – Czw. 8:00 – 20:00
- Piątek 8:00 – 18:00
Telefon kontaktowy
Adres e-mail
Dane adresowe
-
ul. Białej Koniczyny 15/L1, 02-757 Warszawa
(wejście od ul. Srebrnych Świerków)
- Nasz gabinet
- Parking dla klientów